Home Borsa Cardano İçin Bir İlk: Tedarik Zinciri Çözümü Başarıyla Uygulandı

Cardano İçin Bir İlk: Tedarik Zinciri Çözümü Başarıyla Uygulandı

Cardano İçin Bir İlk: Tedarik Zinciri Çözümü Başarıyla Uygulandı

Cardano, blockchain tabanlı bir tedarik zinciri çözümünün piyasaya sürülmesiyle izlenebilirliği artırarak sahte ürünlerle savaşmayı hedefliyor.

Cardano Vakfı, tedarik zinciri izlenebilirliği ve bu alandaki sahteciliği önlemeye yönelik bir çözüm oluşturmak için dijital marka koruması sağlayan bir ürün platformu olan Scantrust ile ortaklık kurdu. İlk uygulama, bir şarap üreticisi ile gerçekleştirildi.

Popüler Cardano blockchain’inin arkasındaki bağımsız kâr amacı gütmeyen kuruluş, en son kilometre taşını bu hafta başlarında açıkladı. Aralık 2020’de ilk prototipi ortaya çıkardıktan sonra, işletme, Scantrust ile birlikte çalışarak tedarik zinciri çözümünün resmi lansmanını vurguladı.

Konsept, küçük ve orta ölçekli işletmelerden Fortune 500 devlerine kadar her tür işletme için izlenebilirliği ve tüketici katılımını artırmayı planlıyor.

Esasen proje, marka sahiplerinin Scantrust’un fiziksel QR kodlarının izlenebilirliği ve hedeflenen veri işlevlerinden, “Cardano blockchain’inin hızı ve düşük maliyetinden” yararlanmasını sağlıyor.

Bir şarap üreticisi olan Baia’s Wine, konsepti başarıyla uygulayan ilk büyük isim oldu. Birçok ülkeye ihracat yapan bir aile şirketi olan Baia’s Wine, Cardano blockchain’indeki meta verileri uluslararası pazarlara yönelik ürünlerindeki farklı ve izlenebilir Scantrust QR kodlarına bağlayacak.

Cardano için bir ilk

Açıklamada, Cardano’nun ticari amaçlarla uyguladığı konsept projesinin ilk kanıtı olarak bu uygulama ana hatlarıyla belirtildi. Bu durum, Cardanoblockchain’inin halka açık bir denetim platformu olarak kullanılmasına izin veren bir kimlik doğrulama ve doğrulama çözümünün geliştirilmesiyle mümkün hale geldi.

Vakfın CEO’su Frederik Gregaard, bu çözümle kuruluşun birincil hedefinin “tüm sektörlerde ve dijital anlaşmalarda güven ve şeffaflığı güçlendirmek” olduğunu belirtti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.