Home Fintech Chainlink Yatırımcısıysanız Neden Dikkatli Olmalısınız?

Chainlink Yatırımcısıysanız Neden Dikkatli Olmalısınız?

Chainlink Yatırımcısıysanız Neden Dikkatli Olmalısınız?

Yılın başından bu yana yüzde 200’den fazla artan Chainlink (LINK), piyasada ilk 10’un dışında kaldı. Bazılarına göre geliştirme açısından diğer projeler hızlandı ve daha fazla dikkat çekiyorlar. Bu alanda “alakalı kalmanın”, işlevsellik kadar önemli olduğu vurgulanıyor. Bu amaçla kripto uzmanı Biraajmaan Tamuly Chainlink’in zincir üstü verilerini inceledi.

Chainlink konusunda her şey olumlu mu?

Yıllık istatistikler LINK için büyümeyi vurgularken, adresler aynı düzeyde bir kâr göstermiyor. IntoTheBlock’a göre, LINK’i 23-32 dolarlık fiyat noktası arasında satın alan adreslerin sayısı, kazanç sağlayamadı. 70.79 bin adresin %47.93’ü hala kârdaydı, ancak 140k’a yakın adreste kazanç yoktu. Ancak, bu istatistiklerin geçen yılki verileri içermiyor. Bu da yatırımcıların genel olarak kârlı olabileceği anlamına geliyor.

Bahsedilen gerçek, 2021’de artan “cruiser” adreslerinin sayısı ile desteklenebilir. Cruiser adresleri, 1 ay-12 aylık süre boyunca LINK’i tutan adresleri tanımlıyor. Bu da 2021 boyunca tutarlı hodling yapılması nedeniyle sayının arttığı anlamına gelir. Öte yandan, Tamuly tarafından, son birkaç aydır LINK’in bireysel traderların ilgisini çekmediği, bunun da genel piyasa momentumuna zarar verdiği bildiriliyor.

Yatırımcı adresleri (LINK’i 1 aydan daha az tutanlar) sayısı önemli ölçüde düştü. Tamuly’e göre bu, yatırımcıların Chainlink’in yükselişe geçmeyeceğini düşündüğü anlamına geliyor. Uzun vadede, LINK’in mevcut piyasa kârlılığına ve trendine ayak uydurması, uzmana göre, coin’in üst aralığını koruması için önem taşıyor. Ek olarak, aktif adreslerin daha önce 2020’nin sonunda tanık olunan düşük seviyeler sergilediğine dikkat çekiliyor. Ancak, LINK için son zamanlarda olumlu gelişmeler yaşandı.

LINK’e çeşitli yerlerden destek geldi

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere finans uygulaması Revolut, Chainlink’i ekledi. Revolut, kullanıcılar için farklı yatırımları yöneten büyük bir şirkettir ve LINK’in kabulü ekosistem için olumlu bir gelişme. Ayrıca sektördeki en saygın traderlardan biri olan Michael van de Poppe’dan geçtiğimiz haftalarda destek aldı. Michael van de Poppe, Chainlink için “Bence piyasadaki en güçlü varlıklardan biri. Birçok insanı şaşırtacak,” ifadelerini kullanmıştı.

Genel olarak, Tamuly’e göre, Chainlink hala önemli ölçüde belirsizlik içinde, ancak tamamen ayı piyasasında değil.

Leave a Reply

Your email address will not be published.