Home Bitcoin Çin Bitcoin’i Yasaklarken Havadan Kripto Para Dağıtacak!

Çin Bitcoin’i Yasaklarken Havadan Kripto Para Dağıtacak!

Çin Bitcoin’i Yasaklarken Havadan Kripto Para Dağıtacak!

Çin Bitcoin (BTC)’i yasaklarken Şanghay, vatandaşlar için 19,25 milyon dijital yuan havadan dağıtacak. Daha önce, Pekin’de dijital yuan cinsinden 6,2 milyarlık benzer bir airdrop gerçekleştirilmişti.

Çin Bitcoin (BTC)’i yasaklarken 19,25 milyon dijital yuan’ı havadan dağıtacak

Çin’in Şanghay şehri, Şanghay Belediyesi Bilgi Ofisi’ne göre bir piyango sistemi aracılığıyla 3 milyon ABD dolarına eşdeğer 19,25 milyon dijital yuan’ı havaya uçuracak. Çin CBDC’si, 2019’da geliştirilmesi tamamlandıktan sonra şu anda ülke genelinde çeşitli seviyelerde test ediliyor. Her biri 55 dijital yuan içeren toplam 350.000 dijital kırmızı zarf, kayıtlı vatandaşlar için hazır olacak. İlgilenen vatandaşlar, 5 ve 6 Haziran tarihleri ​​arasında Çin Sanayi ve Ticaret Bankası’nın resmi WeChat hesaplarında airdrop için kayıt olabilirler.

Çin, 2019’un sonlarında Dijital Yuan’ı test etmeye başladı ve bunu devlet çalışanlarına bir tür seyahat yardımı olarak sunmaya başladı ve daha sonra bir piyango sistemi aracılığıyla airdrop’lara geçti. Dünyanın geri kalanı ya planlama ya da geliştirme aşamasında olduğu için Çin şu anda CBDC oyununun ön saflarında yer alıyor. Çin Halk Bankası, ülkenin merkez bankası tarafından verilen dijital para biriminin geliştirilmesine 2014 yılında başladı. Şu anda dijital yuan, Çin’deki birçok şehir ve ilde test edilmesinin ikinci yılında yer alıyor.

Çin ve Bitcoin

G7 ülkeleri CBDC planlarını tartışıyor

Çin’in CBDC geliştirme ve ihraç etmedeki en büyük liderliği, birçok Avrupa ve Amerika ülkesinde aciliyet duygusuna neden oldu. ABD halihazırda dijital yuanın uluslararası ticaret pazarındaki potansiyel etkisini finansal egemenliğine bir tehdit olarak görüyor. Diğer birçok ülke, Çin’in ilerlemesine bakarak CBDC planlarını hızlandırdı.

G7 ülkelerinin maliye bakanları ve Merkez Bankası yetkilileri, zenginler için %15’lik evrensel vergilendirmenin yanı sıra CBDC’ler ve stablecoin gelişimi ile ilgili tartışmalar da dahil olmak üzere çeşitli finansal düzenlemeler hakkında tartışmalar için bir araya geldi. Grup, CBDC’ler için bir dizi tasarım tercihi yayınladı. Şimdi uzmanlar, Çin’in Bitcoin (BTC)’e yönelik baskıcı tutumunu dijital yuan’ı hakim para birimi haline getirmek için arttırdığını belirtiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.