Home Bitcoin Ünlü Hacker Grubu, Elon Musk’ı Bitcoin İçin Tehdit Etti!

Ünlü Hacker Grubu, Elon Musk’ı Bitcoin İçin Tehdit Etti!

Ünlü Hacker Grubu, Elon Musk’ı Bitcoin İçin Tehdit Etti!

Bitcoin ve genel kripto piyasasını “oyuncak ettiği” düşünülen Elon Musk, Anonymous’un da dikkatini çekti. Ünlü hacker grubu Anonymous, Tesla CEO’su Elon Musk’ı “dikkat çekmeye çalışan zengin, narsist bir adamdan başka bir şey değil,” diye tanımladıkları bir video yayınladı. Kriptodan para kazanmaya çalışanların “hayatını mahvettiğini” belirten grup, Tesla CEO’sunu tehdit etti.

Anonymous’tan Elon Musk’a Bitcoin konusunda uyarı

Anonymous, Cuma günü Tesla CEO’su Elon Musk’a yönelik bir video yayınladı. Anonymous, paylaştığı videoda, SpaceX ve Tesla CEO’sunu kripto para piyasasını “sürekli trollediği” için eleştirdi. Hack grubu, Musk’ı, kripto para tweet’leriyle “insanların hayatını yok etmekle” suçladı. Videoda, aşağıdaki ifadeler kullanıldı:

Twitter gönderilerinize yapılan yorumları okuyunca, kripto para piyasaları ile oynadığınız oyunların insanların hayatlarını mahvetmiş olduğu görülüyor. Milyonlarca bireysel yatırımcı, hayatlarını iyileştirmek için kripto kazançlarına güveniyordu.

Anonymous ayrıca Musk’ın “geçtiğimiz yıllar boyunca milyarder sınıfındaki herhangi biri için oldukça iyi itibar gördüğünü, bunun sebebinin ise birçok insanın elektrikli arabalar ve uzay araştırmalarına yönelik arzularından yararlanması” olduğunu belirtiyor. Ancak grup, Musk’ın son hareketlerinin bu özenle yaratılmış imajını zedelediğini ve insanların Musk’ı “ilgiye muhtaç, narsist, zengin bir insan” olarak gördüğünden bahsediyor. Gerçekten de, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere yakın bir zamanda yapılan bir araştırmada sosyal medyada Tesla CEO’sunun olumlu görünümünün azaldığı ortaya çıkmıştı.

Hacker grubu, Tesla CEO’sunu tehdit etti

Anonymous, ifşasında çeşitli hassas konulara değindi. Bunların arasında Tesla’nın devlet sübvansiyonları, Tesla’nın kullandığı Lityum-iyon şarj edilebilir pillerindeki önemli bir bileşen olan kobaltın ağırlıklı olarak çocuk işçiliği ile korkunç çalışma koşulları altında çıkarılması konuları bulunuyor. Anonymous, dünyanın en ünlü girişimcilerinden biri olan Musk’ın “Güney Afrika’daki ırkçı dönemde zengin bir ailede doğan” bir insan olarak sıradan, çalışkan insanların durumunu asla anlayamayacağını iddia ediyor. Hacker grubu, videoyu aşağıdaki “tehdit” ile bitirdi:

“En zeki insanlardan biri olduğunuzu düşünebilirsiniz, ancak şimdi dengini buldun. Biz Anonymous’uz. Biz birliğiz. Bizi bekleyin.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.