Home Bitcoin Profesyonel Analistlerden Endişelendiren Tahminler: Bitcoin Bu Seviyelere Kayıyor!

Profesyonel Analistlerden Endişelendiren Tahminler: Bitcoin Bu Seviyelere Kayıyor!

Profesyonel Analistlerden Endişelendiren Tahminler: Bitcoin Bu Seviyelere Kayıyor!

Bitcoin (BTC) geçtiğimiz günlerde büyük bir düzeltme yaşadı ve 31.600 dolar seviyesine inerek uzmanlar tarafından belirlenen 30.000 dolarlık destek seviyesine yaklaştı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere BTC, Mayıs ayındaki ilk 30.000 dolarlık düzeltmeden görülmeyen seviyelere inmiş oldu. Bu süreçte traderlar taze bir kapitülasyona denk geldiler ve toplam kripto para piyasası yüzde 20 eksildi. Bu sırada ünlü kripto analistlerinden filbfilb, 28.000 dolar seviyesine dikkat çekti.

Analist: Bitcoin 28.000 doları test edebilir

Ticaret paketi Decentrader’ın kurucu ortağı filbfilb, “Teknik açıdan bakıldığında 30.000 doların test edildiğini ve muhtemelen kırıldığını görmemek zor. Bu seviye eğer dip olursa, sıçramadan önce 28.000 dolar civarında duran likiditenin test edilmesi mantıklı olacaktır. Haftalık 32.000 dolar desteğini hızla geri alan bu fiyatlar çerçevesinde bir yanıt gelmezse, görünüm kasvetli olacaktır,” ifadelerini kullandı. Analiste göre en büyük küresel borsa olan Binance’teki alım satım pozisyonları, desteğin 30.400 dolar civarında olduğunu ve direncin ise 40.000 doların altında olduğunu gösteriyor.

Nihai dip seviye: 19.000 dolar!

Bu sırada, zincir üstü izleme hizmeti Whalemap’e göre BTC/USD için temel destek alanları geniş anlamda 28.000 dolardan başlıyor. Analistler, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.500 dolara koşarken mevcut alıcıların satın aldığı fiyatlar ile birlikte bir cüzdanın ne kadar büyük olduğunu göze alarak gerçekleşen fiyatı genişleten bir metrik olan “kohort tabanlı gerçekleşen fiyat”ı kullandılar.

Analistler, “Sonuç olarak, BTC’nin bundan daha aşağı inmesini çok zorlaştıran 19.000 dolar seviyesinde büyük bir izdiham var. Birleşimin olduğu bir başka seviye de 27.000-28.000 dolar. En azından oradan bir sıçrayış yaşanması çok mantıklı olur,” diyor. Bununla birlikte Bitcoin’in 20.000 doların altına düşmesi durumunda, tarihte ilk kez bir önceki boğa döngüsünün en yüksek seviyesinden düşülmüş olacağı belirtiliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.