Home Bitcoin Profesyonel Türk Analist, Bitcoin Yatırımcılarını Uyardı ve Bu Seviyelere İşaret Etti!

Profesyonel Türk Analist, Bitcoin Yatırımcılarını Uyardı ve Bu Seviyelere İşaret Etti!

Profesyonel Türk Analist, Bitcoin Yatırımcılarını Uyardı ve Bu Seviyelere İşaret Etti!

Dün akşam saatlerinde neredeyse 31.000 dolar seviyelerine kadar gerilemiş olan Bitcoin (BTC), hafif toparlanmış durumda ve Kriptokoin.com verilerine göre 35.043 dolardan işlem görüyor. Düşüşler yatırımcıları endişelendirse de teknik analiz konusunda uzman olan Aksel Kibar, “olası ayı tuzağına düşmeyin” çağrısında bulundu. Aksel, bu yorumunda keskin bir geri dönüş yaşanmadan önce “yem olarak kullanılabilecek, simetrik bir üçgene” atıfta bulundu.

Aksel Kibar: Bitcoin (BTC)’de ayı tuzağına dikkat edin!

Analistler, Bitcoin ve genel kripto para piyasasındaki en son düzeltmeye ilişkin analizlerini açıklamaya başladı ve Aksel Kibar da bunlardan biri oldu. Bir Chartered Market Teknisyeni (CMT) olan Kibar, klasik olarak sinyaller üzerine eğitim almış bir analist. Yorumlarına göre “simetrik üçgen çok açık bir şekilde klasik bir durumdu, ancak kopuşun zirveye bu kadar yakın olması, klasik bir duruma göre hareket etmeyeceğini gösteriyor. Üçgen, destansı bir ayı tuzağında ayılar için yem olarak kullanılabilir.”

Peki, yükseliş trendi sona mı erdi?

Traderların fiyat hareketinden neler bekleyebileceğini paylaşan Kibar; bir yıllık hareketli ortalama destek olarak mevcut seviyeyi koruduğu sürece, ters bir mumun oluşabileceğini ve Bitcoin’in yüksek seviyeleri yeniden test etmesi için geri itebileceğini ima etti. Bu tarz ters mum sinyalinin doji, hammer veya yükseliş eğilimine neden olduğunu vurguladı. Son fiyat hareketlerinin bir şekilde tuzak olmaması halinde Kibar, BTC’nin en iyi durumda 20.000-30.000 dolarlık bir aralıkta hareket edeceğini belirtti.

Aksel Kibar’ın CMT unvanı, büyük önem taşıyor ve böylece anonim Bitcoin analistlerinden ayrışıyor. CMT, disiplin içindeki en yüksek eğitim düzeyine işaret eder ve dünya çapındaki şirketler için en önde gelen isimdir.

Bir yıl önce Aksel Kibar, “güçlü bir yükseliş trendinin geldiğini” söylemişti

Geçtiğimiz yılın Mayıs ayında attığı bir tweet’te Kibar’ın, 2020’nin sonundan bu yana gözlemlenen yükselişi öngördüğü ortaya çıktı. BTC yaklaşık 9.000 dolar seviyelerindeyken aşağıdaki tweet’te “BTCUSD’ye güçlü bir trend dönemi yaklaşıyor,” ifadelerini kullanmıştı. Ayrıca takipçilerine “bir gecede mucizeler beklemeyin, ancak uzun vadeli trend yukarı yönlü kalıyor,” demişti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.