Home Bitcoin Tanışın: Bu 4 Milyarder, Birer Bitcoin Balinası!

Tanışın: Bu 4 Milyarder, Birer Bitcoin Balinası!

Tanışın: Bu 4 Milyarder, Birer Bitcoin Balinası!

Bitcoin balinaları, yüklü miktarlarda BTC’ye sahip olan ve tek bir işlemle fiyatı hareket ettirme gücüne sahip olan yatırımcılardır. Daha fazla coin çıkarıldığından bunun son yıllarda biraz değiştiği düşünülse de, bu balinaların hala piyasaları güçlü şekilde etkilediği aşikar. İşte, BTC’nin potansiyelini erken gören ve yüklü yatırım yapan 4 balina…

Bitcoin (BTC)’in potansiyelini gören Winklevoss ikizleri

Geniş çapta Facebook kurucusu Mark Zuckerberg ile mücadeleleriyle tanınan Winklevoss ikizleri, 2012’de Bitcoin’in potansiyelini gördüler. Sadece ilk Bitcoin milyarderleri olmakla kalmadılar, aynı zamanda popüler kripto para borsası Gemini’ı da kurdular ve diğer birçok kripto projesinde yer aldılar.

Bir diğer Bitcoin balinası: Matthew Roszak

BTC’yi önceden benimseyen risk sermayedarı Mark Roszak da ilk Bitcoin’ini 2012’de satın aldı. Şu anda, Blockchain inovasyonuna adanmış bir şirket olan Bloq’un başkanı ve kurucu ortağı. Bitcoin meraklısı, dijital hayırseverliğe öncülük etmeyi amaçlayan kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan BitGive’ın yönetim kurulunda yer alıyor. Forbes, Roszak’ın yaklaşık 1,2 milyar dolarlık kripto para birimine sahip olduğunu tahmin ediyor.

Risk sermayedarı Tim Draper’ın da yüklü miktarda BTC’si bulunuyor

İlk Bitcoin’ini Mt. Gox’tan alan risk sermayedarı Tim Draper’ı, Mt.Gox fiyaskosu caydırmamış gibi görünüyor. Draper, kripto yatırımının tamamını kaybetmesine rağmen karaborsa Silk Road’dan suç faaliyetleriyle bağlantılı olarak ele geçirilen 1 milyar dolarlık Bitcoin’i 2014 ve 2015’te gerçekleştirilen açık artırmalarda satın aldı. Bu açık artırmalarda 30.000’den fazla BTC satın aldığı bildiriliyor. Verilere göre Draper’ın yaklaşık 1.1 milyar dolarlık kripto parası olduğuna inanılıyor.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor

MicroStrategy’nin mucidi, girişimcisi ve CEO’su başka bir kripto evangelisti olan Saylor’un kendisi 17.700’den fazla Bitcoin’e sahip. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere şirketi MicroStrategy de sürekli olarak şirketin hazinesine BTC ekliyor. Şirketin 92.000’in üzerinde BTC’si bulunuyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.